baner1.jpg
eeagrants.jpg
logo2013.jpg
baner3.jpg
SZWAJCAR_got.jpg
               
W Warszawie o dobrych praktykach w projektach SPPW
Wprowadzono: 21-03-2016|Ministerstwo Zdrowia| wyświetleń: 4859

Przedstawiciele Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej, Urzędów Wojewódzkich, Instytucji Realizujących, Ambasady Szwajcarii, Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Zdrowia spotkali się na konferencji, aby dyskutować o dobrych praktykach w projektach Celu 2 SPPW. Spotkanie było okazją do podsumowań i podjęcia dalszych wyzwań związanych z opieką nad potrzebującymi.

 

Spotkanie otworzył Pan Piotr Gryza, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, który podkreślił wagę innowacyjnych rozwiązań wypracowanych w projektach SPPW oraz znaczenie misji - służby ludziom, którą pełnią osoby i instytucje w systemie ochrony zdrowia i polityki społecznej.


Pan Andrej Motyl, Ambasador Szwajcarii podziękował instytucjom, które były zaangażowane w realizację projektów i pogratulował im sukcesów.

Pani Krystyna Wyrwicka, Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej w Ministerstwie Rodziny Pracy i Polityki Społecznej, zapewniła, że resort ze swojej strony dołoży starań, aby dzięki zmianom w prawie, rozwiązania wypracowane w projektach mogły być powielane również przez inne domy pomocy społecznej (dps) i placówki opiekuńczo-wychowawcze (pow).


Pani Małgorzata Zalewska, Zastępca Dyrektora Departamentu Programów Pomocowych w Ministerstwie Rozwoju podkreśliła znaczenie innowacyjnych działań w skali Polski. Jako przykład wskazała budowanie mechanizmu prężności u podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych w województwie świętokrzyskim czy też utworzenie lokali aktywizujących i mieszkań chronionych w województwie świętokrzyskim, podkarpackim i małopolskim.

 

W kolejnej części zaprezentowano dobre praktyki w 11 projektach wdrożonych w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Goście obejrzeli także film dokumentalny poświęcony wpływowi projektów na życie mieszkańców dps i pow. Produkcja powstała z inicjatywy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.

 

 

Konferencję zamknął panel dyskusyjny. Udział w nim wzięli: Pani Erika Placella, ekspert ds. zdrowia w Swiss Agency for Development and Cooperation, Pani Aleksandra Warmińska z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie, Pan Jerzy Jęczmienionka z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie, Pan Rafał Barański z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Krakowie oraz Pan Robert Jawor ze Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.


Dyskusja dotyczyła m.in. deinstytucjonalizacji systemu pomocy społecznej, nowych form terapii i źródeł ich finansowania oraz wyzwań związanych ze starzejącym się społeczeństwem.

Wnioski z konferencji posłużą w przyszłości wypracowaniu zintegrowanych rozwiązań na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
mapa projektów.jpg
Dialog społeczny - wybrane logo..jpg
Konkurs_POWER_Pielęgniarki.jpg
Pielegniarstwo i położnictwo.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grafika
Wprowadzono: 25-05-2016
Ministerstwo Zdrowia
Ilość fotografii: 7
FE_WER_POZIOM-Kolor-01.jpg
FE_IiS_POZIOM-Kolor-01.jpg
EOG_NMF_213.jpg
pl_logo_mr_GZ.jpg
Ograniczanie nierówności.jpg
logo_granatowe_wlasciwy.jpg
Statuetka_sppw.jpg
JOJO_plakat_bez_próchnicy_2015.jpg