SZWAJCAR_got.jpg
logo2013.jpg
blank.jpg
SZWAJCAR_got.jpg
               
KIK/55
Wprowadzono: 02-10-2015 | Ministerstwo Zdrowia
grafika

Nr Programu: KIK/55
Tytuł:

Poprawa jakości usług świadczonych w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Instytucja Realizująca:

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie

Całkowity budżet: 6 084 128 CHF
Kwota grantu: 5 171 509 CHF
Okres realizacji: 16.01.2012 - 31.07.2015 
Strona internetowa projektu: WWW

Opis programu:
Program będzie realizowany na terenie województwa lubelskiego i jest odpowiedzią na występujące problemy w pomocy społecznej, zarówno w zakresie infrastruktury jak i podnoszenia kwalifikacji zawodowych kadry zatrudnionej w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Projekt ma na celu podniesienie jakości usług świadczonych w domach pomocy społecznej i placówkach opiekuńczo-wychowawczych poprzez dofinansowanie infrastruktury i podniesienie kwalifikacji zatrudnionej w nich kadry, a tym samym poprawę warunków pracy personelu i warunków życia mieszkańców i wychowanków.

Komponent 1 Działania infrastrukturalne, w ramach których zostaną przeprowadzone prace inwestycyjne oraz zakup sprzętu niezbędnego dla funkcjonowania domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych: Wsparciem zostaną objęte domy pomocy społecznej dla osób w podeszłym wieku, osób przewlekle somatycznie chorych, osób przewlekle psychicznie chorych, dorosłych niepełnosprawnych intelektualnie, dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie, osób niepełnosprawnych fizycznie, a także placówki opiekuńczo-wychowawcze całodobowego pobytu, świadczące pomoc dla dzieci, które są pozbawione opieki rodziców naturalnych (placówki socjalizacyjne, interwencyjne, rodzinne i wielofunkcyjne). Z uwagi na swoich mieszkańców zarówno domy pomocy społecznej jak i placówki opiekuńczo-wychowawcze winny świadczyć usługi o wysokim standardzie, których uzyskanie jest związane m.in. z działaniami inwestycyjnymi. W ramach projektu planuje się realizację zadań inwestycyjnych związanych z przebudową, rozbudową, modernizacją, termomodernizacją, a także infrastrukturą towarzyszącą, oraz zakup sprzętu poprawiającego funkcjonowanie domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo wychowawczych.

Komponent 2 Podniesienie kwalifikacji personelu pracującego bezpośrednio z mieszkańcami domów pomocy społecznej i wychowankami placówek opiekuńczo-wychowawczych: W ramach tego komponentu będą organizowane szkolenia i kursy oraz studia podyplomowe dla pracowników domów pomocy społecznej i placówek opiekuńczo-wychowawczych, co wpłynie na podniesienie kompetencji i umiejętności zawodowych, a tym samym poprawę wykonywanej pracy i usług świadczonych na rzecz mieszkańców domów oraz dzieci w placówkach opiekuńczo wychowawczych. W ramach komponentu działania szkoleniowe będą prowadzone w powiązaniu z działaniami inwestycyjnymi tak, aby w ich efekcie uzyskać widoczną poprawę jakości świadczonych usług.

Komponent 3 Podniesienie kwalifikacji zawodowych personelu pielęgniarskiego domów pomocy społecznej oraz zakup sprzętu niezbędnego w pracy pielęgniarek/pielęgniarzy: W ramach komponentu organizowane będą kursy kwalifikacyjne w dziedzinie pielęgniarstwa opieki długoterminowej, pielęgniarstwa rodzinnego, pielęgniarstwa zachowawczego oraz pielęgniarstwa psychiatrycznego. Wśród szkoleń specjalizacyjnych zostaną przeprowadzone specjalizacje z pielęgniarstwa rodzinnego, zachowawczego, geriatrycznego, pediatrycznego, psychiatrycznego oraz opieki długoterminowej. Odbiorcami kursów i szkoleń będą pielęgniarki zatrudnione w domach pomocy społecznej na terenie województwa lubelskiego. Kurs kwalifikacyjny ma na celu uzyskanie przez pielęgniarkę specjalistycznych kwalifikacji do udzielania określonych świadczeń zdrowotnych wchodzących w zakres danej dziedziny pielęgniarstwa. Szkolenie specjalizacyjne ma na celu uzyskanie przez pielęgniarkę specjalistycznych kwalifikacji w określonej dziedzinie pielęgniarstwa lub dziedzinie mającej zastosowanie w ochronie zdrowia oraz tytułu specjalisty w tej dziedzinie. W programie przewidziany jest także zakup sprzętu medycznego w postacie przenośnych aparatów elektrokardiograficznych dla domów pomocy społecznej oraz automatycznych urządzeń do mierzenie ciśnienia tętniczego krwi i gleukometrów dla pielęgniarek.

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
mapa projektów.jpg
Dialog społeczny - wybrane logo..jpg
Konkurs_POWER_Pielęgniarki.jpg
Pielegniarstwo i położnictwo.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grafika
Wprowadzono: 25-05-2016
Ministerstwo Zdrowia
Ilość fotografii: 7