baner1.jpg
eeagrants.jpg
logo2013.jpg
baner3.jpg
SZWAJCAR_got.jpg
               
Informacja dot. oceny wniosków aplikacyjnych w ramach programu PL07
Wprowadzono: 24-10-2013|Sektor Zdrowia| wyświetleń: 6098
grafika

 

 

 

 

 

 

Operator Programu

uprzejmie informuje o trwającym obecnie procesie oceny wniosków aplikacyjnych złożonych w konkursie na dofinansowanie projektów

w ramach programu

PL07 Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych

 finansowanego ze środków

Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego

 

Poniżej przedstawiamy istotne dla Wnioskodawcy informacje o bieżących działaniach Operatora Programu w ramach weryfikacji wniosków

 

 

I etap

Ocena formalna



to weryfikacja przez Operatora Programu dokumentów aplikacyjnych Wnioskodawcy według kryteriów formalnych wskazanych przez Operatora Programu w karcie oceny formalnej, stanowiącej załącznik do ogłoszenia o naborze.

Jeżeli chociaż jedno kryterium formalne nie jest spełnione, a wniosek aplikacyjny w tym zakresie jest możliwy do poprawy, wnioskodawca wzywany jest do uzupełnień.

 

Wynik oceny formalnej warunkuje dalsze procedowanie wniosku:

  • odrzucenie wniosku z powodu niespełnienia co najmniej jednego kryterium formalnego;
  • przekazanie wniosku do wnioskodawcy w celu uzupełnienia;
  • przekazanie wniosku do oceny merytoryczno-technicznej.

 

W ciągu 7 dni od dnia zakończenia oceny formalnej, wnioskodawca jest informowany o przyjęciu wniosku aplikacyjnego do oceny merytoryczno-technicznej albo o odrzuceniu wniosku z pouczeniem o przysługującym mu prawie do wniesienia odwołania. Jeżeli odwołanie jest niekompletne, OP występuje do wnioskodawcy o jego uzupełnienie.

 

Procedura odwoławcza jest dwuinstancyjna. Odwołanie w pierwszej instancji rozpatruje Operator Programu. Odwołanie w drugiej instancji rozpatruje Krajowy Punkt Kontaktowy. Odwołanie do drugiej instancji służy rozpatrzeniu kwestii będących przedmiotem odwołania w pierwszej instancji.

 

W przypadku pozytywnego rozpatrzenia odwołania w I instancji, wniosek przekazywany jest do oceny formalnej w celu powtórzenia oceny formalnej lub do oceny merytoryczno-technicznej. W przypadku negatywnego rozpatrzenia odwołania w I instancji lub pozostawienia odwołania bez rozpatrzenia, wnioskodawca ma prawo wnieść odwołanie do II instancji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia odwołania w II instancji wniosek przekazywany jest do oceny formalnej w celu powtórzenia oceny formalnej lub do oceny merytoryczno-technicznej. W przypadku negatywnego rozpatrzenia odwołania w II instancji wniosek nie podlega dalszej ocenie. Wynik procedury odwoławczej w drugiej instancji jest wiążący i kończy procedurę odwoławczą w odniesieniu do określonego wniosku. Wnioskodawcy nie przysługuje dodatkowo żaden środek odwoławczy.

 

 

II etap

Ocena merytoryczno - techniczna


 

to weryfikacja przez 4 ekspertów zewnętrznych, niezależnych od Operatora Programu, dokumentów aplikacyjnych Wnioskodawcy według kryteriów merytoryczno-technicznych wskazanych przez Operatora Programu w karcie oceny merytoryczno-technicznej, stanowiącej załącznik do ogłoszenia o naborze.

 

Wynik punktowy oceny merytoryczno-technicznej warunkuje dalsze procedowanie wniosku tj. umieszczenie wniosku na liście rankingowej projektów lub jego odrzucenie. Lista rankingowa projektów powstaje w oparciu o liczbę przyznanych punktów, uwzględnia tylko te wnioski, które podczas oceny merytoryczno-technicznej otrzymały liczbę punktów powyżej progu określonego w ogłoszeniu o naborze (wniosek poniżej progu nie jest wpisywany na listę). Próg punktów warunkujący umieszczenie wniosku na liście rankingowej został ustalony na poziomie 55 punktów dla kryteriów dotyczących oceny z zakresu ochrony zdrowia oraz 25 punktów dla kryteriów dotyczących oceny z zakresu finansów i zarządzania.


Operator Programu w ciągu 10 dni od dnia sporządzenia listy rankingowej projektów informuje Wnioskodawcę o uzyskanej liczbie punktów w wyniku oceny merytoryczno-technicznej i umieszczeniu wniosku na liście rankingowej projektów albo o odrzuceniu wniosku wraz ze wskazaniem możliwości dalszego postępowania, z pouczeniem o przysługującym mu prawie do wniesienia odwołania.

 

Procedura odwoławcza jest dwuinstancyjna. Odwołanie w pierwszej instancji rozpatruje Operator Programu. Odwołanie w drugiej instancji rozpatruje Krajowy Punkt Kontaktowy. Postępowanie odwoławcze w drugiej instancji ma na celu kontrolę przeprowadzonego przez Operatora Programu postępowania oceny projektu wyłącznie pod względem jego zgodności z obowiązującymi przepisami oraz przyjętą przez Operatora Programu procedurą oceny projektów.

 

Jeżeli odwołanie jest niekompletne, Operator Programu występuje do wnioskodawcy o jego uzupełnienie. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia odwołania przez eksperta, w wyniku którego projekt uzyskał liczbę punktów powyżej progu określonego w ogłoszeniu o naborze, projekt wpisywany jest zgodnie z otrzymaną punktacją na listę rankingową. W przypadku negatywnego rozpatrzenia odwołania lub nieuzyskania przez projekt w wyniku odwołania liczby punktów powyżej progu określonego w ogłoszeniu o naborze, wnioskodawca jest o tym informowany i pouczony o prawie wniesienia odwołania do II instancji. W przypadku pozytywnego rozpatrzenia odwołania w II instancji wniosek przekazywany jest do ponownej oceny merytoryczno-technicznej. Odwołanie od ponownej oceny merytoryczno-technicznej przeprowadzonej na skutek pozytywnego rozpatrzenia odwołania, nie jest możliwe. W przypadku negatywnego rozpatrzenia odwołania w II instancji wniosek nie podlega dalszej ocenie. Wynik procedury odwoławczej w drugiej instancji jest wiążący i kończy procedurę odwoławczą w odniesieniu do określonego wniosku. Wnioskodawcy nie przysługuje dodatkowo żaden środek odwoławczy.

 

 

 


Lista rankingowa jest przekazywana pod obrady Komitetu do spraw Wyboru Projektów

Komitet do spraw Wyboru Projektów


 

Zadaniem  Komitetu do spraw Wyboru Projektów jest przedstawienie ministrowi właściwemu do spraw zdrowia do zatwierdzenia propozycji wyboru projektów w ramach Programu Operacyjnego „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych" w ramach Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

 

Zadania Komitetu do spraw Wyboru Projektów (w szczególności):

  • Analiza i akceptacja kryteriów merytoryczno-technicznych oceny wniosków aplikacyjnych dla dziedziny finanse i zarządzanie projektem oraz dla dziedziny  ochrona zdrowia opracowanych przez Operatora Programu.
  • Przegląd listy rankingowej projektów do dofinansowania w ramach Programu zgodnie z zasadami i celami Programu.
  • Przygotowanie ostatecznej listy rankingowej wybranych projektów.
  • Uwaga! Komitet do spraw Wyboru Projektów może modyfikować listę rankingową projektów uwzględniając istotne z punktu widzenia realizacji Programu przesłanki. Komitet może wprowadzić zmiany w liście rankingowej projektów jedynie w uzasadnionych przypadkach. Zmiany nie mogą naruszać przyjętej kolejności projektów.
  • Po zakończeniu prac Komitetu, Przewodniczący przekaże w formie pisemnej ministrowi właściwemu do spraw zdrowia, ostateczną listę rankingową projektów, wraz z protokołem z ostatniego posiedzenia Komitetu, celem zatwierdzenia.

 

 


Po zatwierdzeniu wyników naboru wniosków Operator Programu opublikuje listę rankingową projektów na stronie internetowej.


 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
mapa projektów.jpg
Dialog społeczny - wybrane logo..jpg
Konkurs_POWER_Pielęgniarki.jpg
Pielegniarstwo i położnictwo.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grafika
Wprowadzono: 25-05-2016
Ministerstwo Zdrowia
Ilość fotografii: 7
FE_WER_POZIOM-Kolor-01.jpg
FE_IiS_POZIOM-Kolor-01.jpg
EOG_NMF_213.jpg
pl_logo_mr_GZ.jpg
Ograniczanie nierówności.jpg
logo_granatowe_wlasciwy.jpg
Statuetka_sppw.jpg
JOJO_plakat_bez_próchnicy_2015.jpg