baner1.jpg
eeagrants.jpg
logo2013.jpg
baner3.jpg
SZWAJCAR_got.jpg
               
Ministerstwo Zdrowia zleci w ramach umowy cywilno – prawnej sporządzenie opinii prawnej
Wprowadzono: 25-04-2012|Sektor Zdrowia| wyświetleń: 6275

Ministerstwo Zdrowia zleci w ramach umowy cywilno - prawnej sporządzenie opinii prawnej odpowiadającej na pytanie, czy możliwe jest komercyjne udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez beneficjentów XII Priorytetu Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko" przy wykorzystaniu infrastruktury nabytej ze środków ww. Priorytetu.

 

Zakres umowy:

Umowa obejmuje przygotowanie opinii prawnej odpowiadającej na pytanie, czy możliwe jest komercyjne udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez beneficjentów XII Priorytetu Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko" przy wykorzystaniu infrastruktury nabytej ze środków ww. Priorytetu, która posłuży instytucjom uczestniczącym we wdrażaniu XII Priorytetu Programu Operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko" w latach 2007-2013 do oceny, czy możliwe jest wyrażenie zgody na komercyjne udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez beneficjentów XII Priorytetu POIiŚ będących w trakcie realizacji projektu lub w okresie jego trwałości przy wykorzystaniu sprzętu/ infrastruktury nabytych w ramach XII Priorytetu.

Opinia powinna odpowiadać co najmniej na następujące pytania:

  1. Czy możliwe jest komercyjne udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez beneficjentów XII Priorytetu PO IiŚ przy wykorzystaniu sprzętu/infrastruktury nabytych w ramach ww. Priorytetu  wraz z podaniem szczegółowej argumentacji przedstawionego stanowiska?
  2. Czy proporcjonalny zwrot środków w trakcie realizacji projektu lub w okresie jego trwałości, w razie rozpoczęcia częściowego, tj. obok kontraktu z NFZ, komercyjnego wykorzystania majątku dofinansowanego ze środków UE (poprzez udzielanie odpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej przy wykorzystaniu sprzętu/ infrastruktury nabytych w ramach XII Priorytetu), odpowiadający zaangażowaniu beneficjenta w tzw. działalność komercyjną w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych, pozwoli uniknąć ryzyka uznania przez Komisję Europejską, że w takiej sytuacji brak jest podstaw prawnych legalizacji pomocy publicznej udzielonej beneficjentowi? 
  3. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 2, należy wskazać warunki proporcjonalnego zwrotu środków oraz metodologię wyliczenia kwoty przewidzianej do zwrotu.
  4. Natomiast w przypadku negatywnej odpowiedzi na pytanie nr 2, należy wskazać, czy istnieje jakakolwiek inna możliwość wyrażenia zgody przez Instytucję Pośredniczącą (np. stosując zasady dotyczące tzw. projektów generujących dochód) na komercyjne udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej przez beneficjentów XII Priorytetu POIiŚ będących przed/w trakcie realizacji projektu lub w okresie jego trwałości przy wykorzystaniu sprzętu/ infrastruktury nabytych w ramach XII Priorytetu oraz należy dokonać analizy warunków takiej możliwości?

Opinia powinna zawierać przypisy, w których zamieszczone zostaną informacje na temat źródła pochodzenia danej informacji (łącznie z oznaczeniem numeru strony danej publikacji). Podstawowe dokumenty mające znaczenie dla poczynionych ustaleń (np. orzecznictwo) powinny zostać załączone do opinii.

Przy wykonywaniu opinii należy wziąć pod uwagę co najmniej następujące dokumenty:

  • akty prawne i inne dokumenty (wspólnotowe i krajowe) dotyczące pomocy publicznej i funduszy europejskich;
  • orzecznictwo ETS dotyczące pomocy publicznej i funduszy europejskich;
  • polskie regulacje dotyczące systemu organizacji ochrony zdrowia, statusu podmiotów leczniczych, w tym ustawę o działalności leczniczej.

 

W przypadku wątpliwości dotyczących zasad funkcjonowania podmiotów leczniczych, Departament Funduszy Europejskich po ewentualnych uprzednich konsultacjach z właściwymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Zdrowia udzieli wyjaśnień Wykonawcy.

 

Wymagania wobec wykonawców:

  • I. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie oraz dysponują potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawią pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia, tj.:
  • 1) w okresie ostatnich trzech lat przed wszczęciem niniejszego postępowania, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie należycie wydali co najmniej 5 opinii prawnych o wartości nie mniejszej niż 20000 PLN brutto każda, których przedmiotem było dokonanie oceny legalności udzielonej pomocy publicznej;
  • 2) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • 3) nie podlegają wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia.

 

  • II. Wymagania do osób wyznaczonych przez Wykonawcę do przygotowania opinii:
  • 1) posiadanie tytułu zawodowego radcy prawnego lub adwokata;
  • 2) posiadanie doświadczenia w przygotowywaniu opinii prawnych (min. 3 przygotowane opinie prawne), w tym takich, których przedmiotem było dokonanie oceny legalności udzielonej pomocy publicznej (min. 2 przygotowane opinie prawne).

 

III. W celu zapewnienia bezstronności, opinii nie może przygotować osoba, która jest zatrudniona na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej w Ministerstwie Zdrowia, Ministerstwie Rozwoju Regionalnego oraz Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.

 

Wymagane dokumenty:

  • § oferta zgodna z zakresem umowy, ze wykazaniem proponowanej kwoty brutto za realizację umowy;
  • dokumenty potwierdzające posiadanie przez Wykonawcę uprawnień do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli ustawy nakładają obowiązek posiadania takich uprawnień;
  • § oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia;
  • § informacja o spełnianie przez Wykonawcę warunku określonego przez zamawiającego w pkt. I.1 ogłoszenia Wymagania wobec wykonawców (według wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do ogłoszenia);
  • § CV osób wyznaczonych przez Wykonawcę do przygotowania opinii;
  • § dokumenty potwierdzające posiadanie przez osoby wyznaczone przez Wykonawcę do przygotowania opinii tytułu zawodowego radcy prawnego lub adwokata;
  • § oświadczenia osób wyznaczonych przez Wykonawcę do przygotowania opinii o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów realizacji umowy,
  • § informacja o spełnianie przez osoby wyznaczone przez Wykonawcę do przygotowania opinii warunku określonego przez zamawiającego w pkt. II.2 ogłoszenia Wymagania wobec wykonawców (według wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do ogłoszenia).

 

Kryteria wyboru wykonawcy do realizacji umowy:

  • § Wykonawca umowy zostanie wybrany w oparciu o kryterium ceny zaproponowanej za realizację umowy,
  • § Ministerstwo Zdrowia zastrzega sobie możliwość skontaktowania się jedynie z wykonawcami spełniającymi kryteria podane w ogłoszeniu.

 

Terminy:

  • § Podmioty zainteresowane proszone są o przesłanie dokumentów w wersji elektronicznej do dnia 11 maja 2012 r. do godz. 16.15 na adres poczty elektronicznej: e.kowalska@mz.gov.pl.

 

 

Inne informacje:

  • § Obowiązki i prawa stron realizujących zamówienie zostały określone w projekcie umowy załączonej do niniejszego ogłoszenia. Złożenie oferty jest równoznaczne
    z zaakceptowaniem umowy (zapisy umowy nie podlegają negocjacjom).
  • § W tytule e-maila prosimy o zapis „Oferta na umowę cywilno - prawną: opinia prawna".
  • § Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. (0-22) 530-02-49.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
mapa projektów.jpg
Dialog społeczny - wybrane logo..jpg
Konkurs_POWER_Pielęgniarki.jpg
Pielegniarstwo i położnictwo.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grafika
Wprowadzono: 25-05-2016
Ministerstwo Zdrowia
Ilość fotografii: 7
FE_WER_POZIOM-Kolor-01.jpg
FE_IiS_POZIOM-Kolor-01.jpg
EOG_NMF_213.jpg
pl_logo_mr_GZ.jpg
Ograniczanie nierówności.jpg
logo_granatowe_wlasciwy.jpg
Statuetka_sppw.jpg
JOJO_plakat_bez_próchnicy_2015.jpg