logoPOIIS.jpg
logo2013.jpg
UEEFRR.jpg
banerpois.jpg
               
Typy projektów
Wprowadzono: 19-08-2015 | Administrator
grafika

 

Typy projektów w ramach Priorytetu XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

 

 

Działanie 12.1 Rozwój systemu ratownictwa medycznego

 

Projekty konkursowe:

A. Zakup specjalistycznych środków transportu sanitarnego (ambulansów) wraz z wyposażeniem na potrzeby specjalistycznych i podstawowych zespołów ratownictwa medycznego, finansowanych z budżetu państwa, z części, której dysponentem jest właściwy wojewoda.
Minimalna wartość projektu wynosi 280 tys. PLN. 

 

B. Przebudowa, rozbudowa i remont obiektów związanych z infrastrukturą ochrony zdrowia w zakresie ratownictwa medycznego (istniejące szpitalne oddziały ratunkowe wpisane  do wojewódzkiego planu działania systemu) w taki sposób, aby dostosować je do wymogów określonych w obowiązujących przepisach prawa.
Minimalna wartość projektu wynosi 1 mln PLN.

 

C. Zakup wyrobów medycznych służących do diagnostyki lub terapii, z wyłączeniem wyrobów i produktów jednorazowego użytku, w tym dostosowanie stanu technicznego istniejącej infrastruktury do użytkowania zakupionych wyrobów.
Minimalna wartość projektu wynosi 400 tys. PLN.

 

D. Budowa i remont lądowisk dla helikopterów służących dostępności do szpitalnych oddziałów ratunkowych.
Minimalna wartość projektu wynosi 200 tys. PLN.

 

 

 

Beneficjenci projektów konkursowych:

Niepubliczne oraz publiczne zakłady opieki zdrowotnej, udzielające świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego, posiadające umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartą z odziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia albo udzielające świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych na podstawie innych tytułów, lub ich organy założycielskie. Zakres wsparcia powinien odpowiadać zakresowi działalności podmiotu w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej.

 

Projekty indywidualne:

 

I. Rozbudowa, remont i wyposażenie centrów urazowych (alokacja: 34,8 mln euro).

 

Celem projektu jest utworzenie 13 Ośrodków Urazowych w największych aglomeracjach miejskich, tak aby objęły opieką jak największą liczbę ludności. W strukturze ośrodków znajdowałyby się oddziały: leczenia udarów, oddziały kardiologii interwencyjnej i oddziały leczenia ciężkich urazów. W centrach leczono by schorzenia, które są przyczyną około 80 % zgonów w Polsce.
W wyniku wsparcia powinien nastąpić spadek śmiertelności pourazowej oraz spadek odsetka osób niepełnosprawnych i niezdolnych do pracy w następstwie obrażeń ciała.
Projekty dotyczące centrów urazowych wpisane na Listę projektów indywidualnych dla Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w ramach Priorytetu XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia:

 

1. Utworzenie Centrum Urazów Wielonarządowych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku.
Beneficjent indywidualny: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku

 

2. Remont i doposażenie Centrum Urazowego Szpitala Uniwersyteckiego Nr 1 im. Dr A. Jurasza w Bydgoszczy.
Beneficjent indywidualny: Szpital Uniwersytecki nr 1 im. dr. A. Jurasza

 

3. Doposażenie w specjalistyczną aparaturę medyczną Centrum Urazowego powstającego w obecnie budowanym Centrum Medycyny Inwazyjnej.
Beneficjent indywidualny: Uniwersytecki Centrum Kliniczne w Gdańsku

 

4. Wyposażenie i uruchomienie Centrum Urazowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie”
Beneficjent indywidualny: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Uniwersytecki w Krakowie

5. Modernizacja i doposażenie SPSK Nr 4 w Lublinie w celu utworzenia Centrum Urazowego.
Beneficjent indywidualny: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 4 w Lublinie

 

6. Utworzenie Centrum Urazowego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. M. Kopernika w Łodzi.”
Beneficjent indywidualny: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi

 

7. Centrum urazowe w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie szansą kompleksowego leczenia pacjentów z urazami wielonarządowymi."
Beneficjent indywidualny: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie

 

8. Adaptacja pomieszczeń i zakup wyposażenia OAIT oraz budowa lądowiska z drogami dojazdowymi dla potrzeb Centrum Urazowego przy ul. Szwajcarskiej 3 w Poznaniu
Beneficjent indywidualny: Miasto Poznań

 

9. Modernizacja i doposażenie Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 w Rzeszowie na potrzeby funkcjonowania centrum urazowego
Beneficjent indywidualny: Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie

 

10. Utworzenie centrum urazowego na bazie wielospecjalistycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.
Beneficjent indywidualny: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu

 

11. Zakup sprzętu medycznego na potrzeby organizacji Centrum Urazowego w Wojskowym Instytucie Medycznym.
Beneficjent indywidualny: Wojskowy Instytut Medyczny

 

12. Stworzenie koniecznej infrastruktury technicznej i wyposażenia do utworzenia Centrum Urazowego w Akademickim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu.
Beneficjent indywidualny: Akademicki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu

 

13. Utworzenie Centrum Urazowego w Szpitalu Wojewódzkim SP ZOZ w Zielonej Górze.
Beneficjent indywidualny: Szpital Wojewódzki Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze

 

 

II. Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego 

 
1. Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - ETAP 1 (obejmuje bazy w: Białymstoku, Łodzi, Poznaniu, Sanoku, Suwałkach, Szczecinie i Zielonej Górze; całkowita alokacja: 44,24 mln zł).

 
2. Budowa i remont oraz doposażenie baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – ETAP 2 (obejmuje bazy w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Wrocławiu; całkowita alokacja: 25,10 mln zł).

 

 
Celem projektów jest modernizacja infrastruktury 11 baz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, która pozwoli na wprowadzenie do eksploatacji nowoczesnych śmigłowców, zwiększy bezpieczeństwo startu i lądowania oraz zabezpieczy bazy przed dostępem osób niepowołanych, dzięki czemu zapewni większą mobilność i dłuższy czas dyżurowania lotniczych zespołów ratownictwa medycznego, skrócenie czasu dotarcia do nagłego zdarzenia oraz zwiększenie zasięgu działania lotniczych służb ratowniczych.

 
W ramach projektu planuje się realizację następujących operacji:

 
- remont istniejącej infrastruktury baz LPR,
- budowę nowych baz LPR,
- zakup wyposażenia.

 

 

Beneficjent indywidualny: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lotnicze Pogotowie Ratunkowe

 

 

Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu (%)

1. Niepubliczne oraz publiczne zakłady opieki zdrowotnej, udzielające świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego, posiadające umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartą z odziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia albo udzielające świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych na podstawie innych tytułów lub ich organy założycielskie:

a) publiczne zakłady opieki zdrowotnej utworzone przez ministra lub centralny organ administracji rządowej, publiczną uczelnię medyczną lub publiczną uczelnię prowadzącą działalność dydaktyczną i badawczą w dziedzinie nauk medycznych oraz ich organy założycielskie, zapewniające wkład własny ze środków budżetu państwa – 100%

b) publiczne oraz niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej oraz ich organy założycielskie, zapewniające wkład własny ze środków innych niż budżet państwa (np. prywatne, inne środki publiczne) - 85%,

2. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - 100%.

 

Minimalna / Maksymalna wartość projektu

Minimalne wartości projektów dla działania mieszczą się w przedziale 200 tys. zł – 1 mln zł, w zależności od typu projektów.
Maksymalna wartość całkowita projektu – 50 mln euro

Forma płatności

W przypadku, gdy beneficjentem jest państwowa jednostka budżetowa - korzysta ona ze środków na współfinansowanie krajowe znajdujących się w jej planie finansowym oraz środków na dofinansowanie w części odpowiadającej środkom UE znajdujących się w budżecie środków europejskich i nie otrzymuje fizycznie przelewów. W każdym innym przypadku beneficjent otrzymuje dofinansowanie w części odpowiadającej środkom UE w formie płatności z budżetu środków europejskich, natomiast współfinansowanie krajowe (jeśli w danym przypadku przewidziano) otrzymuje w formie dotacji celowej. Dofinansowanie przekazywane jest jako refundacja poniesionych i udokumentowanych wydatków kwalifikowalnych lub jako zaliczka na poczet przyszłych wydatków kwalifikowalnych.
Możliwość udzielenia dofinansowania w formie zaliczki oraz wysokość ewentualnej zaliczki będzie rozpatrywana indywidualnie przez instytucję wdrażającą na etapie zawierania umowy o dofinansowanie z beneficjentem. Instytucja wdrażająca przy określaniu zasad udzielenia zaliczki będzie kierowała się zapisami obowiązujących aktów prawnych i obowiązujących wytycznych.

 

Działanie 12.2 Inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia o znaczeniu ponadregionalnym

 

Projekty konkursowe:

A. Przebudowa, rozbudowa i remont obiektów związanych z infrastrukturą ochrony zdrowia o znaczeniu ponadregionalnym, w taki sposób, aby dostosować je do wymogów określonych w obowiązujących przepisach prawa.
Minimalna wartość projektu wynosi 1 mln PLN.

B. Zakup aparatury obrazowej.
Minimalna wartość projektu wynosi 400 tys. PLN.

C. Zakup wyrobów medycznych służących do diagnostyki lub terapii, z wyłączeniem wyrobów i produktów jednorazowego użytku, w tym dostosowanie stanu technicznego istniejącej infrastruktury do użytkowania zakupionych wyrobów.
Minimalna wartość projektu wynosi 400 tys. PLN.

 

Beneficjenci konkursowi:
Publiczne zakłady opieki zdrowotnej o znaczeniu ponadregionalnym, świadczące specjalistyczne usługi medyczne, utworzone przez ministra lub centralny organ administracji rządowej, publiczną uczelnię medyczną lub publiczną uczelnię prowadzącą działalność dydaktyczną i badawczą w dziedzinie nauk medycznych, z wyłączeniem zakładów lecznictwa uzdrowiskowego, lub ich organy założycielskie.

 

Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu (%)

 

Wszyscy beneficjenci:

a) jednostki zapewniajace wkład własny ze środków budżetu państwa – 100%
b) jednostki zapewniąjące wkład własny ze środków innych niż budżet państwa (np. prywatne, inne środki publiczne) – 85%
 

Minimalna / Maksymalna wartość projektu

Minimalne wartości projektów dla działania mieszczą się w przedziale 400 tys. zł – 1 mln zł, w zależności od typu projektów.

Maksymalna wartość całkowita projektu – 50 mln euro
 

Forma płatności

W przypadku, gdy beneficjentem jest państwowa jednostka budżetowa - korzysta ona ze środków na współfinansowanie krajowe znajdujących się w jej planie finansowym oraz środków na dofinansowanie w części odpowiadającej środkom UE znajdujących się w budżecie środków europejskich i nie otrzymuje fizycznie przelewów. W każdym innym przypadku beneficjent otrzymuje dofinansowanie w części odpowiadającej środkom UE w formie płatności z budżetu środków europejskich, natomiast współfinansowanie krajowe (jeśli w danym przypadku przewidziano) otrzymuje w formie dotacji celowej. Dofinansowanie przekazywane jest jako refundacja poniesionych i udokumentowanych wydatków kwalifikowalnych lub jako zaliczka na poczet przyszłych wydatków kwalifikowalnych.
Możliwość udzielenia dofinansowania w formie zaliczki oraz wysokość ewentualnej zaliczki będzie rozpatrywana indywidualnie przez instytucję wdrażającą na etapie zawierania umowy o dofinansowanie z beneficjentem. Instytucja wdrażająca przy określaniu zasad udzielenia zaliczki będzie kierowała się zapisami obowiązujących aktów prawnych i obowiązujących wytycznych.

 

 

Projekty Indywidualne

 

1. Utworzenie Kliniki Chorób Zakaźnych i dostosowanie zaplecza diagnostyczno-leczniczego SPSK Nr 1 Uniwersytetu Medycznego w Lublinie
Projekt ma charakter strategiczny, ponieważ jego realizacja pozwoli na funkcjonowanie, unikatowej w skali kraju, w pełni nowoczesnej Kliniki Chorób Zakaźnych oraz ośrodka endoskopowego na najwyższym europejskim poziomie. Umożliwi to wdrażanie programów profilaktycznych, ukierunkowanych na wirusowe zapalenie wątroby, zespoły nabytego niedoboru odporności oraz wczesnego wykrywania i leczenia nowotworów układu pokarmowego. Funkcjonowanie nowoczesnej kliniki ma strategiczne znaczenie wobec mogących nieść poważne zagrożenie dla społeczeństwa pandemie zmutowanych chorób wirusowych, jakie można zaobserwować w ostatnich latach na świecie. Klinika będzie zatem tworzyć niezwykle ważne ogniwo w Polsce w leczeniu tego typu zagrożeń.

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie
Data podpisania umowy: 19 marca 2010 r.

 

2. Rozbudowa Szpitala Klinicznego Nr 1 – Centrum Diagnostyki i Leczenia Nowotworów Dziedzicznych PAM

Projekt jest kluczowy w skali kraju i regionu ze względu na zaawansowanie technologiczne oraz zwiększenie efektywności wykorzystania wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej w zakresie leczenia nowotworów dziedzicznych. Dzięki realizacji projektu, świadczenia udzielane w ramach Ośrodka dostępne będą dla wszystkich osób z terenu kraju, które zmagają się z chorobami nowotworowymi. Zlokalizowanie w jednym obiekcie wszystkich klinik onkologii akademickiej w znaczący sposób zwiększy możliwości diagnostyczne i lecznicze, szczególnie w obszarze nowotworów dziedzicznych.

Beneficjent: Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie
Data podpisania umowy: 4 marca 2010 r.

 
3. Poprawa efektywności leczenia chorób płuc w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie
Realizacja projektu o strategicznym znaczeniu wpłynie na zwiększenie dostępności i jakości specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie, przyczyniając się do zmniejszenia liczby utraconych potencjalnych lat życia z uwzględnieniem niesprawności (DALY), wzrostu wykrywalności chorób płuc we wczesnych stadiach oraz do zwiększenia skuteczności diagnostyki i terapii schorzeń narządów klatki piersiowej w skali kraju. Realizacja projektu zwiększy dostępność do szerokiego spektrum specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń opieki medycznej w zakresie chorób układu oddechowego dla pacjentów ze wszystkich regionów Polski. Instytut jest wiodącą jednostką kliniczną i badawczą, prowadzącą działalność w zakresie chorób układu oddechowego. Instytut jest największym ośrodkiem torakochirurgicznym w Polsce i jako ogólnopolski wysokospecjalistyczny ośrodek referencyjny uczestniczy w diagnostyce i leczeniu najtrudniejszych przypadków z całego kraju.
Ponadto, Instytut jest referencyjnym ośrodkiem diagnostyki i leczenia schorzeń i anomalii krążenia płucnego na poziomie kraju, jednym z 10 najaktywniejszych tego typu ośrodków w Europie.

Beneficjent: Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie
Data podpisania umowy: 7 grudnia 2009 r.

 
4. Rozbudowa Instytutu Kardiologii o nowy Oddział Intensywnej Terapii Kardiologicznej wraz z przebudową Klinik i doposażeniem Instytutu o wysokospecjalistyczny aparat hemodynamiczny przystosowany do pracy hybrydowej

Instytut, jako ośrodek referencyjny ponadregionalny, w wielu dziedzinach kardiologii i kardiochirurgii jest dominującym ośrodkiem w skali kraju (zabiegowe leczenie arytmii, wszczepianie sztucznych komór serca, nieoperacyjne, zabiegowe leczenie wad serca, diagnostyka i leczenie kardiomopatii), a także wiodącym ośrodkiem w takich dziedzinach jak transplantacje serca, operacje wad serca, operacje tętniaków aorty, leczenie zabiegowe powikłań zawału serca. Realizacja projektu przyczyni się do zwiększenia dostępności dla pacjentów z całego kraju do największego w Polsce klinicznego ośrodka kardiologiczno-kardiochirurgicznego o najwyższym stopniu referencyjności. Projekt poprzez rozbudowę i modernizację Instytutu Kardiologii wraz z doposażeniem w wysokospecjalistyczną aparaturę obrazową, pośrednio ma na celu podniesienie poziomu życia mieszkańców centralnej Polski i innych regionów kraju.

Beneficjent: Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie 
Data podpisania umowy: 18 września 2009 r.

 
5.  Przebudowa i rozbudowa wraz z wyposażeniem Kliniki Pneumonologii i Mukowiscydozy w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce-Zdrój
W wyniku realizacji projektu zostanie rozbudowany i zmodernizowany ośrodek z jedyną w Polsce Kliniką Chirurgii Klatki Piersiowej, gdzie operowane są dzieci z wadami wrodzonymi i nabytymi układu oddechowego. Przebudowa, rozbudowa i remont obiektu Instytutu oraz wyposażenie obiektu w wysokospecjalistyczny sprzęt zapewnią zwiększenie dostępności i jakości specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych dla małych pacjentów z całej Polski, ponieważ skala oddziaływania projektu obejmuje swoim zasięgiem cały kraj. Grupą docelową, która bezpośrednio będzie korzystała z powstałej w wyniku realizacji projektu infrastruktury będą  przede wszystkim dzieci i młodzież, którzy do postawienia prawidłowego rozpoznania wymagają szerszej (specjalistycznej i wysokospecjalistycznej) diagnostyki, a u których nie udaje się tego osiągnąć w warunkach leczenia ambulatoryjnego oraz w warunkach leczenia stacjonarnego w oddziałach specjalistycznych I poziomu referencyjnego. Jedną z głównych działalności Instytutu jest diagnozowanie i leczenie mukowiscydozy u dzieci, w tym prowadzenie działalności naukowo-badawczej w zakresie bronchologii dziecięcej.

Beneficjent: Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce Zdrój im. Jana  i Ireny Rudników
Data podpisania umowy: 26 marca 2010 r.

 

6. Rozbudowa i Przebudowa Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Instytucie „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka” (Blok Operacyjny , OIT I, OIT II i OIT III ) oraz budowa lądowiska dla śmigłowców
Projekt ma strategiczny charakter dla realizacji Priorytetu XII, a w szczególności dla realizacji celu Działania 12.2, którym jest zwiększenie dostępności i jakości specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych. W wyniku realizacji projektu powstanie nowoczesna, spełniająca najwyższe standardy medyczne Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz lądowisko dla śmigłowców sanitarnych, przystosowane do lądowania w warunkach nocnych. Skala oddziaływania projektu ma charakter ogólnopolski ponieważ Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie jest wysokospecjalistycznym zakładem opieki zdrowotnej świadczącym usługi zdrowotne o najwyższym stopniu złożoności i specjalizacji dla pacjentów z terenu całego kraju.
Beneficjent: Instytut „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” w Warszawie
Data podpisania umowy: 1 lipca 2011 r.

 

7. Rozbudowa Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu (moduł C) – utworzenie ogólnopolskiego centrum kliniczno-naukowego transplantacji płuc i serca oraz leczenia mukowiscydozy u dorosłych i dzieci
 Projekt ma strategiczny charakter dla realizacji Priorytetu XII, a w szczególności dla realizacji celu Działania 12.2, którym jest zwiększenie dostępności i jakości specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych. Inwestycja obejmuje rozbudowę i doposażenie SCCS w Zabrzu (moduł C), w wyniku których utworzony zostanie m.in. oddział transplantacji płuc i niewydolności oddechowej, a rozbudowane zostaną oddziały kardiochirurgii, transplantacji serca i niewydolności krążenia oraz oddział intensywnej opieki pooperacyjnej. Utworzenie w module C nowocześnie wyposażonego oddziału transplantacji płuc, serca i płuc oraz leczenia stanów ciężkiej niewydolności krążeniowo-oddechowej pozwoli na uratowanie wielu chorych i przyczyni się do rozwoju i upowszechnienia w polskiej medycynie przeszczepów płuc, serca, płuco-serca, dając szanse na uratowanie życia także chorym z mukowiscydozą.
Beneficjent: Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu
Data podpisania umowy: 24 października 2012 r.

 
8. Przebudowa i modernizacja specjalistycznej przychodni ortopedycznej w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Adama Grucy w celu podniesienia jakości świadczonych usług medycznych oraz zwiększenia dostępności do specjalistycznych porad ortopedycznych dzieci i dorosłych z regionu całej Polski
Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy w Otwocku jest jednym z największych wysokospecjalistycznych ośrodków urazowo - ortopedycznych w Polsce, udzielającym świadczeń medycznych pacjentom z całego kraju. W ramach projektu planowana jest modernizacja i przebudowa ortopedycznej Przychodni Przyszpitalnej oraz zakup wyposażenia, co przyczyni się do zwiększenia efektywności, jakości i dostępności wysokospecjalistycznych świadczeń z zakresu leczenia chorób, wad i urazów narządu ruchu. Realizacja projektu umożliwi ponadto utworzenie w ramach przychodni poradni osteoporozy.
Beneficjent: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku
Data podpisania umowy: 24 stycznia 2012 r.

 

9. Ponadregionalne Centrum Onkologii Dziecięcej we Wrocławiu - „Przylądek Nadziei”. Rozbudowa Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu o nowy blok Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej
Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Akademickiego Szpitala Klinicznego założonego przez Akademię Medyczną we Wrocławiu jest największym i jednym z najlepszych ośrodków hematologii onkologii dziecięcej w Polsce, znanym i cenionym w Europie. Realizacja projektu o strategicznym znaczeniu umożliwi prowadzenie w Klinice kompleksowej diagnostyki i leczenia na najwyższym światowym poziomie, stwarzając tym samym znacznie szybsze możliwości powrotu do zdrowia pacjentów pediatrycznych. Projekt ma na celu stworzenie nowego zaplecza klinicznego oraz naukowo badawczego, które pozwoli na prowadzenie zaawansowanej aktywności prorozwojowej i innowacyjnej, m.in. poprzez wprowadzanie nowych metod leczenia.
Beneficjent: Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Data podpisania umowy: 28 grudnia 2012 r.


10. Poprawa jakości i efektywności diagnostyki onkologicznej w Polsce poprzez zakup nowego aparatu rezonansu magnetycznego dla Centrum Onkologii Oddział w Gliwicach
Centrum Onkologii – Instytut im. M. Skłodowskiej – Curie Oddział w Gliwicach jest instytutem badawczym o znaczeniu ponadregionalnym, świadczącym specjalistyczne usługi medyczne. Realizacja projektu wpłynie na poprawę jakości i dostępności wysokospecjalistycznych usług medycznych w obszarze diagnostyki obrazowej. Nowy aparat do rezonansu magnetycznego 3T pozwoli na poprawę wartości diagnostycznej badań, skróci czas badań, poprawi komfort badanego pacjenta, a także rozszerzy zakres świadczonych usług o zaawansowane procedury neurologiczne, onkologiczne i kardiologiczne.
Beneficjent: Centrum Onkologii - Instytut im. M. Skłodowskiej - Curie w Warszawie Oddział w Gliwicach

Data podpisania umowy: 31 grudnia 2012 r.


11. Doposażenie w aparaturę medyczną Instytutu Reumatologii w Warszawie metodą na zwiększenie jakości i dostępności do specjalistycznych świadczeń zdrowotnych
Instytut Reumatologii w Warszawie działający w formie jednostki badawczo -  rozwojowej jest ośrodkiem prowadzącym wspólne badania z wiodącymi ośrodkami naukowo – klinicznymi na świecie. Przedmiotowy projekt polega na doposażeniu Instytutu w najwyższej klasy sprzęt do diagnostyki obrazowej oraz sprzęt służący do diagnostyki i terapii pacjentów pooperacyjnych. Realizacja projektu wpłynie na podniesienie jakości i dostępności do specjalistycznych świadczeń zdrowotnych przez Instytut. Projekt przyczyni się do zwiększenia spójności w zakresie infrastruktury społecznej i wyrównania szans w dostępie do ww. świadczeń dla pacjentów spoza województwa mazowieckiego.
Beneficjent: Instytut Reumatologii im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher w Warszawie

Data podpisania umowy: 21 grudnia 2012 r.

 

12. Poprawa dostępności i jakości procedur kardiologii inwazyjnej w leczeniu ostrych stanów kardiologicznych i wad strukturalnych serca w ramach hospitalizacji w SPCSK w Warszawie
Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie przy ul. Banacha 1a posiada wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu zarówno procedur diagnostycznych jak i terapeutycznych w grupie pacjentów z szerokim spektrum schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Realizacja projektu wpłynie na zwiększenie dostępności i ulepszenie jakości wykonywanych procedur medycznych poprzez zakup nowoczesnej aparatury medycznej z zakresu diagnostyki i wykonywanych zabiegów, a także rozszerzenie możliwości monitorowania i poprawa opieki okołozabiegowej. Wdrożenie projektu przyczyni się do zmniejszenia liczby powikłań, skrócenia czasu i kosztów hospitalizacji oraz zmniejszenia częstości występowania poważnych zdarzeń sercowo – naczyniowych u chorych hospitalizowanych w Pracowni Kardiologii Inwazyjnej, i Oddziałach szpitala na których udzielane są świadczenia z zakresu kardiologii. Zrealizowanie projektu poprzez zakup aparatury diagnostyczno – zabiegowej w znaczny sposób zwiększy jakość udzielanych świadczeń poprzez umożliwienie stosowania najnowocześniejszych procedur medycznych przez wysoko wykwalifikowaną kadrę.
Beneficjent: Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie (ul. Banacha)

Data podpisania umowy: 21 grudnia 2012 r.

 

13. Utworzenie Ponadregionalnego Centrum Zabiegowego z uwzględnieniem leczenia operacyjnego schorzeń onkologicznych oraz transplantologii w SPSK Nr 4 w Lublinie
Projekt polega na przebudowie i doposażeniu SPSK nr 4 w Lublinie w celu utworzenia Ponadregionalnego Centrum Zabiegowego z uwzględnieniem leczenia operacyjnego schorzeń onkologicznych i transplantologii w SPSK Nr 4 w Lublinie, w tym Pododdziału Udarowego w ramach Kliniki Neurologii oraz Oddziału Ortopedii i Traumatologii, a także dotyczy zakupu wysokospecjalistycznej aparatury medycznej i wyposażenia oraz ucyfrowienia radiologii, w tym ucyfrowienia Kliniki Kardiologii. Realizacja projektu przyczyni się do  obniżenia poziomu śmiertelności spowodowanej przez zbyt późne wykrycie chorób nowotworowych i reakcje na udary oraz poprawy efektywności udzielanych świadczeń  w zakresie ortopedii urazowej, kardiologii inwazyjnej i neurologii.
Beneficjent: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr 4 w Lublinie

Data podpisania umowy: 19 luty 2013 r.

 

14. Poprawa jakości specjalistycznych usług medycznych poprzez remont oraz zakup nowoczesnego wyposażenia dla Kliniki Neonatologii i Kliniki Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt w Instytucie „CZMP” w Łodzi
Przedmiotowy projekt polega na kompleksowej modernizacji i doposażeniu w nowoczesny sprzęt i wyroby medyczne dwóch Klinik Instytutu „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi:  Kliniki Neonatologii i Kliniki Intensywnej Terapii Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt. W ramach projektu Kliniki zostaną doposażone m.in. w aparaturę do badań obrazowych, aparaturę medyczną do prowadzenie różnych trybów wentylacji. Projekt wprowadzi również w Klinice elektroniczny obieg dokumentacji medycznej. Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu jakości świadczonych ponadregionalnie usług szpitalnych, bezpieczeństwa pacjentów oraz konkurencyjności w zakresie neonatologii i intensywnej terapii noworodków i niemowląt w aspekcie regionalnym i krajowym.
Beneficjent: Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi

Data podpisania umowy: 28 grudnia 2012 r.


15. Poprawa jakości diagnostyki obrazowej i leczenia poprzez wymianę systemu rezonansu magnetycznego w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie
Projekt Instytutu obejmuje zakup i wymianę systemu rezonansu magnetycznego dla zabezpieczenia funkcjonowania Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. Rezonans będzie wykorzystywany do diagnostyki obrazowej pacjentów hospitalizowanych z obszaru całego kraju, we wszystkich klinikach, konsultowanych w poradniach, kierowanych na badania radiologiczne  przez lekarzy specjalistów. Projekt wpłynie na poprawę dostępności i jakości specjalistycznych i wysokospecjalistycznych świadczeń zdrowotnych.
Beneficjent: Wojskowy Instytut Medyczny w Warszawie

Data podpisania umowy: 28 grudnia 2012 r.


16. Poprawa jakości diagnostyki i leczenia kardiologiczno-kardiochirurgicznego poprzez zakup specjalistycznego sprzętu medycznego i modernizację budynków Instytutu Kardiologii w Warszawie
Instytut Kardiologii jest głównym klinicznym ośrodkiem kardiologiczno-kardiochirurgicznym o najwyższym stopniu referencyjności w Polsce. W ciągu wielu lat swojej działalności zainicjował i upowszechnił wiele metod diagnostyki i terapii kardiologicznej. W praktyce, Instytut jest jedynym ośrodkiem wykonującym w trybie całodobowym wysokospecjalistyczne zabiegi ratujące życie pacjentów z chorobami serca.
Instytut Kardiologii jest liderem w wykonaniu zabiegu ablacji lub implantacji kardiowertera-defibrylatora, ponadto jest również głównym w Polsce ośrodkiem wszczepiającym sztuczne komory serca, jednym z 3 w kraju ośrodków wykonujących transplantację serca, a także referencyjnym ośrodkiem dla chorych z chorobami mięśnia sercowego (kardiomiopatią).
Przedmiotem projektu jest rozbudowa i modernizacja Instytutu wraz z doposażeniem w wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny. Realizacja projektu przyczyni się do zmniejszenia zachorowalności i przedwczesnej umieralności Polaków z powodu chorób naczyniowo-sercowych m.in. poprzez poprawę dostępności, jakości i efektywności specjalistycznych świadczeń zdrowotnych w zakresie chorób układu sercowo-naczyniowego (kardiologicznych, kardiochirurgicznych i naczyniowych) w lecznictwie specjalistycznym, ambulatoryjnym i stacjonarnym.
Beneficjent: Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie

Data podpisania umowy: 24 wrzesnia 2013 r.

 

17. Wzmocnienie systemu wielokierunkowej diagnostyki i terapii pacjentów wymagających wdrożenia procedur wczesnej interwencji medycznej poprzez doposażenie w sprzęt medyczny Szpitala Dzieciątka Jezus w Warszawie
Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus jest wiodącą jednostką kliniczną w zakresie m.in. kardiologii, chorób układu krążenia, okulistyki, ortopedii, chirurgii czaszkowo-twarzowo-szczękowej, transplantologii i intensywnej terapii. Przedmiotowy projekt dotyczy zakupu sprzętu do diagnostyki i terapii, w tym aparatury do diagnostyki obrazowej w obszarze ortopedii/traumatologii, okulistyki, onkologii oraz kardiologii inwazyjnej. Przedmiotowa infrastruktura sprzętowa wpłynie na poprawę i skrócenie procesu diagnostycznego, poprawę jego trafności oraz lepsze różnicowanie chorób. Wpływa to na skrócenie czasu leczenia i kosztów hospitalizacji pacjentów, skrócenie czasu oczekiwania na diagnostykę i leczenie, skrócenie czasu rehabilitacji po zabiegu, spadek liczby powikłań, a u pacjenta zabezpieczonego laserowo pozwala uniknąć procedury chirurgicznej. Ponadto, spowoduje zmniejszenie liczby powikłań powstałych w wyniku transplantacji, porodu i innych stanów nagłego zagrożenie zdrowotnego. Przedmiotowy projekt, zarówno z uwagi na charakter samej inwestycji, jej zakres rzeczowy, planowane do osiągnięcia cele jakościowe i ilościowe, jak również inwestora, ma strategiczny charakter z punktu widzenia realizacji założeń rozwoju systemu ochrony zdrowia w Polsce, a w szczególności w zakresie realizacji programów kompleksowej opieki nad pacjentem po urazach lub też wymagającego zabiegu transplantacji, zgodnego z założeniami ustawowymi. Taki stan rzeczy jest wynikiem faktu dysponowania przez jednostkę klinikami o szerokim zakresie specjalizacji, wyposażonymi w specjalistyczny sprzęt medyczny oraz zatrudnionymi najwyższej klasy specjalistami, co pozwala na efektywne i szybkie działanie w stanach nagłego zagrożenia zdrowotnego, leczenia pacjentów z współistniejącymi schorzeniami (często są to choroby nowotworowe), leczenia powikłań po zabiegach transplantacyjnych itp.
Beneficjent: Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus w Warszawie

Data podpisania umowy: 27 wrzesnia 2013 r.

 

18. Adaptacja pomieszczeń II piętra i części parteru budynku nr 3 GUMed przy ul. Dębinki 7 w Gdańsku na potrzeby Kliniki Neurologii Rozwojowej

Realizacja projektu pozwoli na centralizację wszystkich klinik pediatrycznych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku w jednym kompleksie budynków co ułatwi komunikację między klinikami, skracając drogę pacjenta oraz personelu pokonywaną przy konieczności wykonywania interdyscyplinarnych badań lub konsultacji. Centralizacja przestrzenna przedmiotowych klinik spowoduje, iż w jednym budynku znajdzie się wspólna dla Pediatrii izba przyjęć, zespół poradni ze wspólną rejestracją, wspólne ambulatorium oraz gabinety diagnostyczne wyposażone w specjalistyczną aparaturę medyczną

Beneficjent: Gdański Uniwersytet Medyczny

Data podpisania umowy: 25 września 2014 r.

 

19. Rozbudowa i doposażenie Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy w celu poprawy jakości i dostępności udzielanych świadczeń zdrowotnych

Realizacja przedmiotowego projektu pozwoli na zwiększenie dostępności do ortopedycznych i rehabilitacyjnych świadczeń medycznych dla pacjentów z obszaru całej Polski, z chorobami ortopedycznymi oraz obrażeniami po urazach układu kostno - mięśniowego, co przełoży się na czas odzyskiwania pełnej sprawności ruchowej tych pacjentów, a w konsekwencji ich szybszy powrót do aktywności zawodowej. Realizacja zadań stanowiących poszczególne elementy projektu zamyka rozpoczęty w 2004 roku proces prowadzonych przez Szpital działań inwestycyjnych, finansowanych zarówno ze środków unijnych jak i dotacji krajowych mających na celu poprawę jakości świadczonych usług, rozszerzenie ich zakresu oraz zapewnienie kompleksowości udzielanych świadczeń oraz zwiększenie dostępności do świadczeń medycznych. Tym samym wdrożenie projektu spowoduje powstanie w pełni nowoczesnego ośrodka o pełnym spektrum działania w zakresie leczenia chorób układu kostnego i narządu ruchu.

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. Prof. Adama Grucy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

Data podpisania umowy: 11 września 2014 r.

 

20. Wzmocnienie efektywności i dostępności procedur medycznych w zakresie opieki, pooperacyjnej i intensywnej terapii oraz diagnostyki obrazowej w SP CSK w Warszawie

Blok operacyjny i oddział pooperacyjny Samodzielnego Publicznego Centralnego Szpitala Klinicznego należy do największych w Polsce a kadra medyczna posiada wieloletnie doświadczenie w opiece okołooperacyjnej. Zrealizowanie projektu poprzez wymianę aparatury obrazowej w znaczny sposób zwiększy jakość udzielanych świadczeń poprzez umożliwienie stosowania najnowocześniejszych procedur medycznych. Rozszerzenie możliwości monitorowania, wentylacji zastępczej poprawi opiekę okołozabiegową. Wdrożenie projektu przyczyni się do skrócenia czasu i kosztów hospitalizacji, oraz zmniejszenia częstości występowania powikłań w leczeniu pooperacyjnym u chorych hospitalizowanych w Szpitalu.

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie

Data podpisania umowy: 29 sierpnia 2014 r.

 

21. Wyższa jakość i dostępność leczenia pacjentów poprzez zakup nowoczesnej aparatury medycznej z zakresu diagnostyki obrazowej i pooperacyjnej w SP CSK w Warszawie

U podstaw projektu leży potrzeba zapewnienia kompleksowej i nowoczesnej diagnostyki radiologicznej dającej najszersze możliwości do prowadzenia wielospecjalistycznej diagnostyki dla wszystkich pacjentów szpitala (w szczególności z zakresu onkologii, neurologii i chorób sercowo-naczyniowych). Dzięki realizacji projektu  będzie możliwa wymiana wyeksploatowanej aparatury medycznej na nowe urządzenia zgodne technologicznie z obowiązującymi standardami. Tym samym szpital dostosuje się do potrzeb wzrastającej liczby pacjentów. Dostęp do urządzeń najnowszej generacji zwiększy bezpieczeństwo pacjentów i poprawi proces leczniczy, co będzie miało wpływ na zmniejszenie wydatków społecznych (między innymi koszty świadczeń z tytułu ubezpieczenia społecznego, koszty opieki społecznej ZUS oraz szybszy powrót pacjentów do czynnej pracy zawodowej.

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny w Warszawie

Data podpisania pre-umowy: 10 lipca 2014 r.

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
mapa projektów.jpg
Dialog społeczny - wybrane logo..jpg
Konkurs_POWER_Pielęgniarki.jpg
Pielegniarstwo i położnictwo.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grafika
Wprowadzono: 25-05-2016
Ministerstwo Zdrowia
Ilość fotografii: 7