baner1.jpg
eeagrants.jpg
logo2013.jpg
baner3.jpg
SZWAJCAR_got.jpg
               
Nabór na ekspertów do pełnienia funkcji członka Komitetu ds. Wyboru Projektów dla Programu PL13 „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu"
Wprowadzono: 23-10-2013|Sektor Zdrowia| wyświetleń: 9751

Minister Zdrowia jako Operator Programu ogłasza nabór na ekspertów do pełnienia funkcji członka Komitetu ds. Wyboru Projektów dla Programu PL13 „Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu" planowanego do realizacji w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w obszarze programowym:

- Inicjatywy na rzecz Zdrowia Publicznego

 

1. Zakres zadań Komitetu ds. Wyboru Projektów:

Zadaniem Komitetu jest przedstawienie ministrowi właściwemu do spraw zdrowia do zatwierdzenia propozycji wyboru projektów w ramach Programu Operacyjnego PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

 

Do zadań Komitetu należy w szczególności:

  • analiza i akceptacja kryteriów formalnych oraz merytoryczno-technicznych oceny wniosków aplikacyjnych dla dziedziny finanse i zarządzanie projektem oraz dla dziedziny ochrona zdrowia opracowanych przez Operatora Programu;
  • przegląd listy rankingowej projektów do dofinansowania w ramach Programu zgodnie z zasadami i celami Programu;
  • przygotowanie ostatecznej listy rankingowej wybranych projektów.

 

Do zadań Komitetu należy także wydawanie zaleceń dotyczących decyzji o realokowaniu

dofinansowania na rzecz już zatwierdzonych projektów. 

 

Główne obowiązki członka Komitetu:

  • uczestnictwo w posiedzeniach Komitetu,
  • udział w procesie akceptacji formalnych i merytorycznych kryteriów wyboru projektów,
  • analiza listy rankingowej projektów (na podstawie rekomendacji ekspertów oceniających) przedstawionej Komitetowi przez Operatora Programu,
  • udział w opracowaniu listy projektów rekomendowanych do dofinansowania oraz listy projektów rezerwowych.

Każdy członek Komitetu zobowiązany jest do rzetelnej i bezstronnej rekomendacji projektów do dofinansowania w zgodzie ze swoją najlepszą wiedzą i doświadczeniem, jak również do wystawienia opinii w sprawie rekomendowanego projektu.

Posiedzenia Komitetu ds. Wyboru Projektów będą odbywać się w Warszawie.

Orientacyjny termin pierwszego posiedzenia Komitetu: listopad 2013 r. Ponadto w 2014 r. planowane są jeszcze dwa posiedzenia Komitetu po zakończeniu naboru wniosków i ich oceny (orientacyjny termin: III kwartał 2014 r.).

Członkowie Komitetu nie otrzymują wynagrodzenia za udział w  pracach Komitetu. Ministerstwo Zdrowia zapewnia zwrot kosztów dojazdów i delegacji.

 

 

2. Podstawowe informacje o Programie Operacyjnym

Program dotyczący ograniczania nierówności społecznych w zdrowiu jest programem partnerskim z darczyńcami, wdrażanym we współpracy z Norweskim Dyrektoriatem ds. Zdrowia. W ramach Programu realizowany będzie projekt predefiniowany, polegający na opracowaniu międzysektorowej strategii oraz instrumentów ograniczania nierówności w zdrowiu, a także projekty pilotażowe obejmujące kompleksowe działania z zakresu zdrowia publicznego społeczności lokalnych (włączając społeczne i środowiskowe aspekty nierówności w zdrowiu) w wybranych powiatach na terenie Polski. Projekty pilotażowe będą wybrane w drodze weryfikacji wniosków zgłoszonych do naboru.

Wdrożenie Programu przyczyni się do osiągnięcia głównego celu przewidzianego dla obszaru programowego, to jest poprawy stanu zdrowia społeczeństwa oraz ograniczania społecznych nierówności w zdrowiu.

Celem Programu jest poprawa stanu zdrowia społeczeństwa oraz ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu poprzez:

  • Lepsze zarządzanie w ochronie zdrowia,
  • Zapobieganie lub zmniejszanie zachorowalności na choroby związane ze stylem życia.

 

Działania, które przyczynią się do realizacji wyżej wymienionych kategorii, są kwalifikowalne w ramach Programu.  Należą do nich między innymi: [1]

  • opracowanie modeli oraz raportów,
  • opracowanie międzysektorowej strategii ograniczania nierówności w zdrowiu,
  • szkolenia,
  • ewaluacja działań wykonanych w ramach projektów pilotażowych,
  • opracowanie bazy wiedzy,
  • wdrożenie wśród społeczności lokalnych projektów pilotażowych dot. promocji zdrowia oraz/lub profilaktyki chorób, złożonych z programów profilaktycznych oraz działań edukacyjnych o tematyce zdrowotnej.

Wnioski mogą być składane przez jednostki samorządu terytorialnego (powiaty) w Polsce umieszczone na liście uprawnionych wnioskodawców stanowiących załącznik do ogłoszenia o naborze. Są to powiaty charakteryzujące się najwyższym  standaryzowanym wskaźnikiem umieralności (SMR w trzyletnim okresie 2008-2010) w kategorii: nowotwory złośliwe, choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego, choroby układu trawiennego, przyczyny zewnętrzne oraz śmiertelność ogółem.

Wyłącznie polskie podmioty mogą aplikować o środki w ramach Programu.

 

 

3. Ogólne warunki realizacji zadania

Kandydaci na członków powinni gwarantować rzetelność i bezstronność. W związku z tym, przed rozpoczęciem pracy w posiedzeniach Komitetu ds. Wyboru Projektów każdy członek będzie zobowiązany do podpisania i złożenia deklaracji bezstronności i zachowania poufności (według wzoru zamieszczonego poniżej).

 

 

 

4. Kryteria

Członkiem Komitetu może być osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, niekarana za przestępstwo umyślne lub przestępstwo skarbowe posiadająca wiedzę specjalistyczną umożliwiającą rzetelny oraz zgodny z aktualnym stanem wiedzy wybór projektów, spełniająca poniższe kryteria:

 

A. Kandydat/ ka spełnia następujące kryteria formalne:

  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada pełną zdolność do czynności prawnych,
  • nie był/a karana/y za przestępstwo popełnione umyślnie lub przestępstwo skarbowe umyślne,
  • nie pozostaje w stosunku pracy z Ministerstwem Zdrowia lub Wnioskodawcami,
  • wyraża gotowość do uczestniczenia w posiedzeniach Komitetu ds. Wyboru projektów zgodnie z orientacyjnym harmonogramem przedstawionym w punkcie 1.

B. Kryteria dodatkowe:

  • doświadczenie w merytorycznej ocenie wniosków o dofinansowanie dotyczących projektów współfinansowanych ze źródeł zagranicznych,
  • doświadczenie w realizacji projektu współfinansowanego ze źródeł zagranicznych,
  • dorobek naukowy w zakresie projektów dofinansowywanych z funduszy europejskich,
  • dorobek naukowy w zakresie zarządzania projektami,
  • dorobek naukowy w zakresie zdrowia publicznego,
  • doświadczenie w pracy w urzędach marszałkowskich w obszarze zdrowia,
  • doświadczenie zawodowe w ochronie zdrowia.

 

5. Termin zgłoszenia i wymagane dokumenty

Zgłoszenia należy dokonywać poprzez wypełnienie załączonej do niniejszego ogłoszenia Karty Członka Komitetu i przekazanie jej drogą elektroniczną do Departamentu Funduszy Europejskich w Ministerstwie Zdrowia w terminie do 31 października  2013 r. Uzupełnione Karty należy przesyłać w wersji elektronicznej na adres: e.bajor@mz.gov.pl oraz h.zycinski@mz.gov.pl.

 

W tytule wiadomości proszę wpisać „Członek Komitetu ds. Wyboru Projektów - PL13 Ograniczanie społecznych nierówności w zdrowiu".

 

Zgłoszenia kandydatów złożone po upływie ww. terminu oraz nie spełniające wymogów określonych w ogłoszeniu nie podlegają rozpatrzeniu.

 

Ministerstwo Zdrowia zastrzega sobie prawo do weryfikacji zgłoszeń na podstawie Karty Członka Komitetu  oraz ewentualnych spotkań z kandydatami.

 

Do Komitetu ds. Wyboru Projektów powołani zostaną wybrani kandydaci, których kandydatury zostaną najwyżej ocenione. Ocenie podlegać będą kryteria wskazane w pkt. 4.

 

Ewentualne pytania prosimy kierować do pani Edyty Bajor, tel. (22) 53 00 335 lub pana Huberta Życińskiego tel. (22) 53 00 324.

 

 

Projekt będzie współfinansowany ze środków w ramach kosztów zarządzania Norweskiego  Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

 

Osoby zgłoszone do udziału w posiedzeniach Komitetu ds. Wyboru Projektów w żaden sposób nie mogą być związane z instytucjami, które złożą wnioski aplikacyjne podczas naboru w ramach programów operacyjnych.

 


[1] Zgodnie z Aneksem II do Umowy ws. Programu

 

 

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
ZGŁOŚ
NIEŚCISŁOŚĆ
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 
 
 
 
 
mapa projektów.jpg
Dialog społeczny - wybrane logo..jpg
Konkurs_POWER_Pielęgniarki.jpg
Pielegniarstwo i położnictwo.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
grafika
Wprowadzono: 25-05-2016
Ministerstwo Zdrowia
Ilość fotografii: 7
FE_WER_POZIOM-Kolor-01.jpg
FE_IiS_POZIOM-Kolor-01.jpg
EOG_NMF_213.jpg
pl_logo_mr_GZ.jpg
Ograniczanie nierówności.jpg
logo_granatowe_wlasciwy.jpg
Statuetka_sppw.jpg
JOJO_plakat_bez_próchnicy_2015.jpg